ΦΟΡΟΥΜ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

καλως ηρθατε ......

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

ΦΟΡΟΥΜ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

καλως ηρθατε ......

ΦΟΡΟΥΜ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελληνοορθοδοξο φορουμ για γενικες αναφορες οτι εχει σχεση με την αληθεια και τα αλλα θρησκευτικα κατασκευασματα.

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΩΝ ΑΠΟΡΙΩΝ Κ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΝ
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΛΟΣ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΑΣΠΑΖΕΤΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΧΤΟΣ.

Λέξεις Κλειδιά

Πρόσφατα Θέματα

» osiaefxi - Γιώργος Πολίδης
ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ? I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 30, 2014 5:02 pm από osiaefxi

» ΨΗΦΙΑΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ
ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ? I_icon_minitimeΤρι Νοε 12, 2013 1:32 am από sandy sun

» θεματα γενικα περι της πιστεως ομιλιες ενδιαφερον κ σημαντικα!!!
ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ? I_icon_minitimeΔευ Νοε 11, 2013 11:41 pm από sandy sun

» η ψυχη μετα τον θανατο
ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 03, 2013 2:02 am από sandy sun

» ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ
ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ? I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 19, 2013 10:05 am από sandy sun

» τι συμβαινει μεσα στο σωμα οταν πλησιαζω το Φως.....!
ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ? I_icon_minitimeΤετ Σεπ 11, 2013 4:46 am από sandy sun

» ΟΛΑ ΚΑΛΑ ..ΑΛΛΑ..ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?
ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ? I_icon_minitimeΤρι Σεπ 10, 2013 10:17 am από sandy sun

» Τί εἶναι ἡ Μιτοχονδριακή Εὔα»
ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ? I_icon_minitimeΤρι Σεπ 10, 2013 9:10 am από sandy sun

» ΚΟΛΑΣΗ2μερος.
ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ? I_icon_minitimeΤρι Σεπ 10, 2013 8:07 am από sandy sun

Μάρτιος 2024

ΚυρΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβ
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

εφημεριδες

κειμενο

χαρτης καιρου


    ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ?

    sandy sun
    sandy sun
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 37
    Points : 110
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2013

    itest ΠΟΤΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ?

    Δημοσίευση από sandy sun Κυρ Σεπ 08, 2013 1:36 pm

    afro Rolling Eyes Πότε πιάνουν τα μάγια
    -Γέροντα πότε πιάνουν τα μάγια;

    -Για να πιάσουν τα μάγια, πρέπει να δώσει κανείς δικαιώματα στον διάβολο. Να δώσει δηλαδή σοβαρή αφορμή και να μην τακτοποιηθεί με την μετάνοια και την εξομολόγηση. Σε έναν που εξομολογείται, και με το φτυάρι να του ρίχνουν τα μάγια, δεν πιάνουν. Γιατί, όταν εξομολογείται και έχει καθαρή καρδιά, δεν μπορούν οι μάγοι να συνεργασθούν με τον διάβολο, για να τον βλάψουν.

    Μια φορά ήρθε ένας μεσήλικας στον Καλύβι με έναν αέρα…Από μακριά, μόλις τον είδα, κατάλαβα ότι έχει δαιμονική επήρεια. « Ήρθα να με βοηθήσεις, μου είπε. Προσευχήσου για μένα, γιατί έναν χρόνο τώρα έχω φοβερούς πονοκέφαλους και οι γιατροί δεν βρίσκουν τίποτε». «Έχεις δαιμόνιο, του λέω, γιατί έδωσες δικαιώματα στον διάβολο». «Δεν έκανα τίποτε», μου λέει. «Δεν έκανες τίποτε; Του λέω. Δεν απάτησες μια κοπέλα; Ε, αυτή πήγε και σου έκανε μάγια. Πήγαινε να ζητήσεις συγγνώμη από την κοπέλα, μετά να εξομολογηθείς, να σου διαβάσουν και εξορκισμούς, για να βρεις την υγεία σου. Αν εσύ δεν καταλάβεις το σφάλμα σου και δεν μετανοήσεις, όλοι οι πνευματικοί του κόσμου να μαζευτούν και να ευχηθούν, το δαιμόνιο δεν φεύγει». Όταν έρχονται τέτοιοι άνθρωποι, με τέτοιον αέρα, τους μιλάω ανοιχτά. Θέλουν τράνταγμα, για να συνέλθουν.

    Ένας άλλος μου είπε ότι η γυναίκα του έχει δαιμόνιο. Κάνει συνεχώς φασαρίες στο σπίτι. Σηκώνεται το βράδυ, τους ξυπνάει, τα κάνει όλα άνω-κάτω. «Εσύ εξομολογείσαι;» του λέω. «Όχι», μου λέει. «Πρέπει να έχετε δώσει δικαιώματα στον διάβολο, του λέω. Δεν έγινε αυτό στα καλά καθούμενα». Τελικά βρήκαμε ότι είχε πάει σ’ έναν Χότζα και του έδωσε κάτι να ραντίσει στο σπίτι για γούρι, για να πάει καλά η δουλειά του, και ούτε καν έδινε σ’ αυτό σημασία. Αλώνιζε μετά ο διάβολος στο σπίτι του.

    confusion 

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μαρ 19, 2024 12:43 am